ԱՄՆ կոնգրեսականները հարգանքի տուրք են մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
Հայաստան այցելած ԱՄՆ կոնգրեսականները ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամներ Գայանե Աբրահամյանի եւ Հովհաննես Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 17-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Ներկայացուցիչների պալատի ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի անդամ կոնգրեսականները ծաղիկներ են խոնարհել Մեծ եղեռնի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել 20-րդ դարի առաջին արհավիրքը հավաստող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները, գրառում կատարել «Պատվավոր հյուրերի» հուշամատյանում:
Թանգարան-ինստիտուտի տնօրինությունը կոնգրեսականներին նվիրել է Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ անգլալեզու գրքեր:

On April 17, the U.S. Congressional Delegation that visited Armenia accompanied by the RA NA deputies, the members of Armenia-USA Friendship Group Gayane Abrahamyan and Hovhannes Hovhannisyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex of 1915 Armenian Genocide victims.
The Congress members of the House Democracy Partnership House of Representatives laid flowers at the eternal fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide and paid tribute in silence to the memory of Holy martyrs.
They were in the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the documents proving the first disaster of the 20th century, observed the exhibits and left a note in the Book of Honourable Guests.