ԱՄՆ կոնգրեսականները հարգանքի տուրք են մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
Հայաստան այցելած ԱՄՆ կոնգրեսականները ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամներ Գայանե Աբրահամյանի եւ Հովհաննես Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 17-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Ներկայացուցիչների պալատի ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի անդամ կոնգրեսականները ծաղիկներ են խոնարհել Մեծ եղեռնի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել 20-րդ դարի առաջին արհավիրքը հավաստող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները, գրառում կատարել «Պատվավոր հյուրերի» հուշամատյանում:
Թանգարան-ինստիտուտի տնօրինությունը կոնգրեսականներին նվիրել է Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ անգլալեզու գրքեր:

Конгрессмены США отдали дань уважения на Цицернакабердском мемориале
17 апреля посетившие Армению конгрессмены США в сопровождении депутатов НС, членов группы дружбы Армения – США Г.Абраамян и О.Ованнисяна побывали на мемориале Геноцида армян 1915 года в Цицернакаберде.
Конгрессмены, члены Комиссии демократического партнерства Палаты представителей, возложили цветы к Вечному огню, почтили молчанием память Св.Мучеников.
Они посетили Музей-институт Геноцида армян, ознакомились с экспозицией, свидетельствующей о первой трагедии ХХ века, внесли запись в Книгу почетных гостей.